Wszystkie mecze czwartej rundy kandydatów FIDE w Jekaterynburgu w sobotę 21 marca zakończyły się remisem, pozostawiając Iana Nepomniachtchiego, Maxime Vachier-Lagrave i Wang Hao na prowadzeniu 2.5 / 4.

MVL miał najlepszą okazję zwycięstwa dnia przeciwko Aleksandrowi Grischukowi. Grischuk ponownie obronił wariant berliński Partii Hiszpańskiej, debiut doskonale mu znany, ale jego 50-minutowe przemyślenie zagrania 18 ... Se7, w którym nawet nie odgadł odpowiedzi przeciwnika (spodziewał się 19. g4 i dostał 19. h4), postawił go pod presją czasu do końca gry. Później jego szybkie 29 ... Sxa4? (29 .... Ge6 jest wymuszone, ale zostało mu tylko 1m: 40s) przegrywa z najlepszym, 30.We4! Na jego zegarze pozostała godzina, MVL spędził tylko 2 minuty na 30. Ga3 i jego szansa prawie przepadła. MVL powiedział później, że myślał, że jego kontynuacja była wtedy bardzo silna, ale udowodniono, że się mylił.

Fabiano Caruana grał 7.Gc4 przeciwko Gruenfeldowi Iana Nepomniachtchiego. To była główna linia w różnych okresach historii, ale dziś była to mała niespodzianka. Nepomniachtchi powiedział, że czarne muszą być dokładne, aby wyrównać, ale ostatnio nie przyglądał się szczegółowym liniom, więc musiał polegać na ogólnych pomysłach. Caruana był sfrustrowany, że nie stał dużo lepiej po 30 ... Kf8 i grał 31.Hf3? po którym, jeśli ktoś stał gorzej, to był to on. Nawet 31. Hd4, choć niebezpieczne, też nie wydaje się wygrywać. Caruana dobrze poradził sobie ze swoimi trudnościami i po 37. f3! remis był zapewniony.

Wang Hao nie miał nic przeciwko solidnemu otwarciu Kirilla Alekseenko, ale posunięciem 13 ... Wa6?! Alekseenko utrudnił sobie życie. Ostatecznie bardzo solidny charakter pozycji doprowadził do remisu. Anish Giri był znowu dobrze przygotowany. W starciu w Partii Katalońskiej Ding Liren zagrał nieco ryzykowny pozycyjnie pomysł, ale z jego demonstracją 15 ... h5 na skrzydle królewskim miał wystarczająco dużo gry, aby dość wygodnie utrzymać remis.

Partie

1000 Znaków do wykorzystania