Po dwóch rundach połowa partii została rozstrzygnięta. Mamy czterech liderów: Fabiano Caruana, Ian Nepomniachtchi, Maxime Vachier-Lagrave i Wang Hao.

 

Photo © https://en.candidates-2020.com/main.

Fabiano Caruana odniósł dość gładkie zwycięstwo nad Kirillem Alekseenko. Caruana, jgrający białymi, wybrał ostry wariant z f3 Obrony Nimzowitscha, którego wcześniej nie grał i po prostu był lepiej przygotowany. Aleksiejenko wkrótce musiał zrezygnować z materiału i w niedoczasie jego pozycja rozpadła się.

Maxime Vachier-Lagrave również zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo, pokonując Ding Liren w anty-Marshallu, gdzie 14 ... c5 Dinga, a następnie 15 ... f5 wydaje się być po prostu złe, z pewnością po 18.c4! białe mają dużą przewagę i po desperackiej 19 ... g5 pozycja czarnych upadła.

Wang Hao był bliski zwycięstwa z Anishem Giri’m przy pierwszej kontroli czasu, mając pionka więcej, ale jego technika zawiodła go i musiał zadowolić się remisem.

Ian Nepomniachtchi podjął wyzwanie Obrony Berlińskiej Aleksandra Grischuka z nowatorskim pomysłem, który nie wyszedł dobrze. Grischuk zganił się za to, że zasnął na godzinę, a tym samym nie miał czasu, aby spróbować wykorzystać swoją przewagę.

Wyniki

Caruana, Fabiano - Alekseenko, Kirill 1-0
Nepomniachtchi, Ian - Grischuk, Alexander ½-½
Vachier-Lagrave, Maxime - Ding, Liren 1-0
Wang, Hao - Giri, Anish ½-½

Partie

1000 Znaków do wykorzystania