Turniej Masters

Magnus Carlsen był głównym zawodnikiem na szczycie tabeli w 10. rundzie turnieju Tata Steel Masters. Pomimo późnej gry w Titled Tuesday (i przegrania trzech partii) odniósł imponujące zwycięstwo. Dzisiaj znalazł bardzo sprytny sposób na sprawienie problemów Parhamowi Maghsoodloo i w końcu pokonał przeciwnika. Po partii Carlsen powiedział, że cieszy się, że dał sobie przyzwoitą szansę na dobry wynik w turnieju, ale zaznaczył, że aby wygrać turniej, będzie musiał polegać na innych. Zdecydowanie jednak jest z powrotem w rywalizacji.

Wiodąca partia dnia Wesley So przeciwko Anishowi Giri nigdy się nie rozpaliła i została zremisowana w 34 posunięciach. Nodirbek Abdusattorov rozegrał dziś bardzo bezpiecznie partię z Ding Lirenem po swoim trudnym dniu w 9. Rundzie, która zakończyła się remisem.

W jedynej rozstrzygniętej partii Gukesh pokonał Praggnanandhaa w dziwnej grze. Gukesh zdawał się pogubić w swojej teorii debiutu. Praggnanandhaa zastanawiał się przez 42 minuty nad swoją odpowiedzią i jak to często bywa po tak długim czasie, jego odpowiedź była słaba i walczył do końca partii. Vincent Keymer miał więcej problemów z końcówką, gdyż nie udało mu się wykorzystać przewagi przeciwko Jordenowi Van Foreestowi.

Wyniki

Aronian, Levon - Van Foreest, Jorden ½-½
Praggnanandhaa, R - Caruana, Fabiano ½-½
Carlsen, Magnus - Gukesh, D ½-½
Maghsoodloo, Parham - So, Wesley ½-½
Ding, Liren - Giri, Anish 0-1
Erigaisi, Arjun - Rapport, Richard 0-1
Keymer, Vincent - Abdusattorov, Nodirbek ½-½

Klasyfikacja po dziesięciu rundach:

1. Abdusattorov 7 pkt
2. Giri 6,5 pkt
3-4. Carlsen, So 6 pkt
5-6. Aronian, Caruana 5,5 pkt
7-8. Praggnanandhaa, Rapport 5 pkt
9. Ding Liren 4,5 pkt
10-12. Gukesh, Maghsoodloo, Van Foreest 4 pkt
13. Erigaisi, Keymer 3,5 pkt

Turniej Challengers

Mustafa Yilmaz i Alexander Donchenko dzielą prowadzenie w Turnieju Challengers. Wczoraj Donchenko niespodziewanie popełnił błąd w technicznej końcówce wieżowej i przegrał, ale dzisiaj wrócił z wygraną, Javokhir Sindarov jest o pół punktu dalej.

Wyniki

Donchenko, Alexander - L'Ami, Erwin 0-1
Sindarov, Javokhir - Mishra, Abhimanyu 1-0
Adhiban, Baskaran - Roebers, Eline 1-0
Tabatabaei, M. Amin - Ivic, Velimir ½-½
Beerdsen, Thomas - Warmerdam, Max 0-1
Vaishali, Rameshbabu - Yilmaz, Mustafa 0-1
Pechac, Jergus - Supi, Luis Paulo ½-½