Tabela wyników

Xiong - Dominguez | ½-½, 34 posunięć

Jedyna partia zakończona remisem po tym, gdy Xiong próbował przełamać Obrone Czterech Skoczków, ale nie zdołal uzyskać wystarczającej przewagi przeciwko solidnej grze Domingueza. W wyrównanej grze środkowej zawodnicy wymienili wszystko, przechodząc do remisowej końcówki wieżowej.

So - Svidler | 1-0, 28 posunięć

Trudny mecz dla ośmiokrotnego mistrza Rosji, który otrzymał gorszą pozucję w symetrycznej Partii Angielskiej po tym, jak So wykonał tematyczny przełom na skrzydle hetmańskim b2-b4. Sprawy szybko zmieniły się na gorsze dla Svidlera, ponieważ nacisk białych na skrzydle hetmańskim i w centrum wkrótce osiągnęł punkt krytyczny, powodując, że pozycja czarnych załamała się pod wpływem stresu.

28.Se4! wymusiło rezygnację Svidlera, ponieważ 28...Ge5 napotyka 29.Wxd6! a czarne nie mogą się cofnąć ze względu na Sef6+, zdobywające hetmana.

Caruana - Swiercz | 1-0, 47 posunięć

Po rozpoczęciu turnieju dwoma porażkami Darius Świercz miał nieprzyjemne zadanie zmierzenia się dziś z Caruaną grająć czarnymi. Na nieszczęście dla Świercza Caruana pokazał się w doskonałej formie, ogrywając byłego mistrza świata juniorów w dynamicznej otwartej Obronie Sycylijskiej. Dzięki silnej grze w grze środkowej, Caruana zdobył silne dwa wolne pionki w centrum, co pozwoliło mu szybko powalić przeciwnika.

30.b4! dało Caruanie dwa niepowstrzymane pionki w centrum, co doprowadziło do miażdżącego zwycięstwa.

Vachier-Lagrave - Shankland | 1-0, 47 posunięć

Dobre przygotowanie Shanklanda pozwoliło mu przejąć inicjatywę czarnymi w Partii Włoskiej, ale po roszadzie na skrzydle hetmańskim nie znalazł najdokładniejszego sposobu postępowania i pozwolił Vachier-Lagrave na dobrą kontrgrę. Po późniejszych komplikacjach gracze przeszli do skoczkowej końcówki, która była obiektywnie remisowa, ale pomyłka Shanklanda dała MVL szansę na zwycięską końcówkę z królem i pionkiem, do której natychmiast przeszedł i ostatecznie wygrał.

32.Sxd6! doprowadziło do wygranej końcówki króla i pionka dla Vachier-Lagrave, ponieważ po 32...cxd6 33.Ke4 czarne wkrótce znalazły się w zugzwangu.

Mamedyarov - Rapport | 1-0, 54 posunięć

Najbardziej ekscytująca gra dnia, w której Mamedyarov i Rapport zmierzyli się w ultra ostrej wariacji Obrony Merańskiej. W dynamicznej grze środkowej z szansami dla obu stron, Mamedyarov pokonał swojego przeciwnika w szalonej walce na czas, a Rapport popełnił błąd w 40. ruchu. Po osiągnięciu kontroli czasu Mamedyarov był w stanie dokładnie obliczyć swoją drogę do zwycięstwa, znajdując kilka ruchów, które wystarczyły, aby zakończyć grę.

44.He5! było jedynym zwycięskim ruchem na tej pozycji, po którym 44...Wg2 45.Se4!+- wygrywa dla białych, jak zauważył Mamedyarov po meczu.

Partie

1000 Znaków do wykorzystania