Jaka jest główna różnica między arcymistrzem a amatorem?

Czy jest to wiedza debiutowa, umiejętność taktyczna lub znajomość końcówek? Nie. Jest to rozumienie pozycji na podstawowym poziomie, czyli zrozumienie gry w szachy.

Czy wiesz, dlaczego arcymistrzowie za każdym razem wygrywają z amatorami? Arcymistrzowie wygrywają, ponieważ rozumieją pozycję na szachownicy znacznie lepiej w dowolnym momencie i wiedzą, nawet bez jakichkolwiek obliczeń, jakie powinno być następne posunięcie.

Zbigniew Nagrocki

Turniej Masters

Liderzy Shakhriar Mamedyarov I Magnus Carlsen zremisowali nudną partię, którą mistrz świata łatwo wyrównał czarnymi, ale nic poza tym. Anish Giri był naciskany przez Fabiano Caruanę w systemic londyńskim, ale jeśli była jakaś przewaga dla czarnych, znikła przed pierwszą kontrolą czasu.

Viswanathan Anand pokonał You Yifan i jego dystans do liderów wynosi pół punktu. Sergey Karjakin wygrał drugą partię w długiej technicznej końcówce przeciwko Vladimirowi Kramnikowi. Wesley So zdobył jakość za pionka przeciwko Gawainowi Jones’owi i wygrał. Partie Matlakov-Svidler I Adhiban-Wei Yi były nieciekawe I zakończyły się remisem.

Partie

Klasyfikacja po 11. rundzie

1-3. Girl, Carlsen, Mamedyarov 7,5

4. Anand 7
5-7. Kramnik, Karjakin, Wesley So 6,5
8. Svidler 5
9-11. Wei Yi, Caruana, Matlakov 4,5
12. Jones 4
13. Adhiban 3,5
14. You Yifan 2

Turniej Challengers

Santosh Vidit I Anton Korobov ponownie zremisowali i zachowali przewagę wynikiem 7,5 punk.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież