Farosz napisał:

Bogusław i Jego brat Artur byli aktywnymi członkami młodzieżowego punktu szkoleniowego w Częstochowie, prowadzonego przez mnie w latach 1977 – 1981.

W Wikipedii pod hasłem Jerzy Konikowski, którego legendę tworzy Jerzy Konikowski, jest napisane:

Najwyższy ranking w karierze osiągnął 1 stycznia 1981 r., z wynikiem 2400 punktów zajmował wówczas 18-19. miejsce wśród niemieckich szachistów[2].

Kiedy Jerzy Konikowski miał czas znaleźć się wśród niemieckich szachistów 1 stycznia 1981, skoro w 1981 roku prowadził młodzieżowy punkt szkoleniowy?

Jerzy Konikowski w swoich kłamstwach gubi się, co jest zrozumiałe - pamięć jest już nie ta. Ale wszystko zostało skrzętnie opublikowane przez Jerzego Konikowskiego i wystarczy poczytać własne teksty, żeby uniknąć takich wpadek.

Najgorsze jest to, że teraz na poparcie swoich kłamstw może podpierać się, poza własnymi tekstami, tekstem Pawła Dudzińskiego, który można m.in. znaleźć tutaj. I tak rodzi się legenda Konikowskiego!

Takich kwiatuszków w "życiorysie" Konikowskiego jest wiele, można z nich stworzyć cały bukiet. Część z nich opisałem już w moim cyklu o faroszu, inne czekają na swoją kolej.

Byłem kolegą klubowym Jerzego Konikowskiego, pamiętam bardzo dobrze jego okres krakowski i ciągle nie mogę znaleźć jego uczniów z tego okresu. A jego szkolenie juniorów częstochowskich też jest kłamstwem. Po pierwsze, Jerzy Konikowski zajmował się jedynie Romanem Tomaszewskim, a po drugie, juniorzy z Częstochowy byli wówczas na wyższym poziomie szachowym niż Jerzy Konikowski, więc czego mógł ich nauczyć? Nadmieniam też, że w tamtym okresie Jerzy Konikowski mieszkał i pracował w Krakowie, więc nie mógł poświęcić zbyt wiele czasu na te wszystkie "osiągnięcia", które nam wmawia. Za to, w co nie wątpię, zgodnie z sugestią jednego z prominentnych działaczy PZSzach - żeby uciszyć Konikowskiego - następnym laureatem Hetmana zostanie Jerzy Konikowski!

Komentarze   

+4 #7 AJK 2018-03-29 08:48
R. Wojtaszek wicemistrzem Europy. Gra nie najgorsza:) jest się z czego cieszyć.
Cytować
+5 #6 AJK 2018-03-29 08:23
tak samo jak tu:
http://www.blog.konikowski.net/2018/03/25/problemy-szkoleniowe-w-polskich-szachach-140/

W „Rochade Europa” ukazał się na ten temat mój artykuł, potem uzupełnienie w piśmie „Fernschachpost” (6-2014)

Ruch skoczkiem zaproponowałem także polskim szachistom w „Panoramie Szachowej” (Nr 272) w artykule pt. „Partia rosyjska – teoria i praktyka: 5.Sc3!? przeciwko obronie rosyjskiej. Kod debiutowy C42”.

Zwracam uwagę, że ruch 5.Sc3!? włączyli do swego repertuaru debiutowego znakomici arcymistrzowie naszych czasów: Carlsen, Anand, Caruana, Ponomarjow, Nakamura, Karjakin itd.

Dobrze, że Carlsen z Caruaną przeczytali uzupełnienie w piśmie „Fernschachpost” (6-2014), a Radek Wojtaszek przeczytał Anandowi artykuł w „Panoramie Szachowej” (Nr 272) pt. „Partia rosyjska – teoria i praktyka: 5.Sc3!? przeciwko obronie rosyjskiej. Kod debiutowy C42”.

Gdyby Karjakin zaprenumerował czasopisma w których pisze Pan Konikowski to pewnie w listopadzie znów zagrałby w meczu o szachową koronę :)
Cytować
+3 #5 Gala 2018-03-29 00:27
Editor
28 marca 2018 o godz. 15:16

„Partia stanowi doskonały dowód na poparcie tezy że na najwyższym poziomie przygotowanie debiutowe jest najważniejsze!” https://tylkoszachy.blogspot.com/2018/03/ciekawe-momenty-turnieju-pretendentow-w.html
A mistrz Konikowski jest jak baba z dziadem w wierszu Adama Mickiewicza "Golono, strzyżono". Uczcie się debiutow, najlepiej z ksiązek Jerzego Konikowskiego, sluchajcie jego rad, a na pewno daleko zajedziecie. Nieważne są zasady gry w szachy - debiuty, debiuty i jeszcze raz debiuty z książek Jerzego Konikowskiego!
Cytować
+34 #4 czoper 2017-12-24 16:44
Cytuję Jurgen Pferd:
Mogło być gorzej. Mogło to być orędzie ale to nic straconego. Jeszcze jest czas przed Nowym Rokiem.

Ewentualnie uniwersał. Ale może lepiej nie podpowiadać?
Cytować
+34 #3 Jurgen Pferd 2017-12-24 13:59
Mogło być gorzej. Mogło to być orędzie ale to nic straconego. Jeszcze jest czas przed Nowym Rokiem.
Cytować
+33 #2 Gala 2017-12-23 21:37
Co za jełop! W swoim zadufaniu nie potrafi po prostu złożyc życzenia, on musi wygłosić przesłanie! (przesłanie: wypowiedź, pismo mające uroczysty charakter, skierowane do ogółu przez wybitną osobistość z jakiejś szczególnej okazji). Już go w ogóle nie trawię.
Cytować
+39 #1 Jurgen Pferd 2017-12-22 03:52
Mistrz Konikowski działa w myśl zasady: jak chcesz aby coś było dobrze zrobione to zrób to sam. Kto lepiej spreparuje jego życiorys?A prawda? No dajcie spokój! Przecież nie jesteście dziećmi. Cytat nie musi być cytatem a prawda prawdą. Ważne aby wyłaniający się tu obraz był idealny!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież